فیلتر uv خانگی

فیلتر uv خانگی

فیلتر uv خانگی  یا فیلتر UV ، با استفاده از اشعه ماوراء بنفش می تواند تا ۹۹/۹۹ درصد میکروارگانیسم های بیماریزا نظیر باکتریها، ویروسها، انگلها، قارچ ها و … را از بین ببرد. در این روش هیچ ماده شیمیایی به آب اضافه نمی شود بنابراین طعم و مزه آب تغییر پیدا نمیکند. اشعه ماوراء بنفش در نور خورشید نیز وجود دارد و همان اشعه ایست که باعث آفتاب سوختگی می شود. این اشعه هسته ژنتیکی میکروارگانیسم ها را از بین می برد. استفاده از این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تایید شده است. فیلتر یووی یک روش سریع و بسیار قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای ضدعفونی و استریل کردن آب است. فیلتر UV بیشتر در مواردی کاربرد دارد که آب چاه، رودخانه یا چشمه به صورت مسقیم استفاده شود و نیاز به ضدعفونی شدن داشته باشد. همچنین در مکانهایی که بدلیل استفاده از مخازن و نگهداری طولانی مدت آب امکان وجود انگل و میکروارگانیسم ها زیاد باشد، فیلتر uv پیشنهاد می شود.

فیلتر uv خانگی معمولا روی دستگاه تصفیه آب وجود ندارد و در صورت نیاز به استریل کربن آب ، می توان آن را به عنوان تصفیه نهایی به سیستم اضافه نمود. فیلتر uv خانگی را روی هر نوع دستگاه تصفیه آب چه از نوع فیلتراسیون باشد و یا اسمز معکوس ، می توان نصب نمود. فیلتر یووی برای کارکردن نیاز به برق دارد که توسط یک آداپتور تامین می شود.

در آزمایشگاه ها، اتاق های عمل و محیط های بیمارستانی به شکل گسترده تری از فیلتر یووی استفاده می شود. فیلتر uv خانگی  را معمولا در مراحل انتهایی تصفیه آب و زمانی که بخش عمده ناخالصی های آب گرفته شده، بکار می گیرند. لامپ این فیلتر هر یک سال یک بار تعویض می شود. پیشنهاد می شود پس از فیلتر UV از یک فیلتر الیافی فشرده ۱ میکرون استفاده شود تا لاشه میکروارگانیسم ها راا حذف نماید.

اخبار مرتبط

Theme Settings